Špeciálna kolekcia pre DePaul

Už niekoľko rokov každý mesiac pripravujeme jednu špeciálnu kolekciu. Rovnako, ako naše oblečenie do obchodov musí spĺňať prísne kritériá, musí byť pekná, čistá, zachovalá a sezónna.

Táto kolekcia však neputuje na pulty našich predajní, no do špeciálneho šatníka neziskovej organizácie DePaul, kde je k dispozícií pre ich klientov.

 

Poznáte organizáciu DePaul?

Je to v prvom rade veľkokapacitná, nízko-prahová nocľaháreň pre ľudí bez domova, no zastrešuje aj iné nemenej dôležité projekty ako Ošetrovňu, Integračný projekt či Terénne práce, v rámci ktorých sociálni pracovníci pomáhajú ľudom bez domova priamo v uliciach, či v ich provizórnych príbytkoch.

Nocľaháreň poskytuje viac ako 200 lôžok, za symbolickú cenu. Klienti sa tam môžu navečerať, osprchovať, naraňajkovať a v ne-koronových časoch aj socializovať.

IMG_0449
IMG_0442
IMG_0439

Šatník  z Textile House oblečenia má pre klientov Depaul viacero účelov. Niekedy je nevyhnutné poskytnúť klientom nové oblečenie hlavne z hygienických či zdravotných dôvodov, no samozrejme ide aj o výzor, či funkčnosť.

Klienti organizácie DePaul sa snažia do spoločnosti naspäť zapadnúť, práve preto, v tomto procese hrá oblečenie ako najpriamejší ukazovateľ sociálneho statusu, dôležitú rolu.

My v Textile House veríme, že život je príjemnejší v peknom a praktickom oblečení, a preto nám táto spolupráca robí obrovskú radosť.

IMG_0448
IMG_0447

Chceli by ste organizácií DePaul pomôcť aj vy?

Najviac by sa im momentálne zišli:

 

  1. Trvanlivé, suché potraviny, ako napríklad konzervy, káva, sladkostiČerstvé potraviny na prípravu chutného raňajkového menu- bryndza, tvaroh, klobásky, mlieko či mäkký syr
  2. Umenie (pekné obrazy, grafiky, či fotografie na steny) alebo knihy na spríjemnenie priestorov Nocľahárne pre jej klientov
  3. Pomoc vo forme finančného daru, či dobrovoľníckej práce

Celý zoznam spôsobov, ako sa dá pomôcť nájdete tu:

https://depaul.sk/pridajte-sa-k-nam/

Ďakujeme organizácií DePaul za prácu, ktorú odvádzajú! Sme radi, že naše oblečenie  môže aj takto poslúžiť.

Lebo veríme, že každý si zaslúži cítiť sa vo svojom oblečení dobre a pekne a tiež, lebo:

 

Ulica nie je  domov

IMG_0446