Príbeh Textile House oblečenia

 

Zaujímalo vás niekedy, akú cestu absolvuje Textile House oblečenie pred tým než sa dostane na pulty predajní?

Oblečenie vykupujeme v obrovských baloch z rôznych kútov západnej Európy. Následné je rozdistribuované prostredníctvom našej poloautomatizovanej triediacej linky, ktorá je jediná svojho druhu v strednej Európe a umožňuje nám rýchlo a efektívne triediť obrovské množstvá textilného materiálu.

Keď hovoríme o obrovských množstvách, myslíme tým až 15 000 ton ročne, a to je stále len malá kvapka v mori celosvetového textilného odpadu vyprodukovaného za jeden rok.

No naspäť k príbehu nášho oblečenia. Keď už je pohodlne a bezpečne dopravené na triediacu linku, tam sa mu začnú venovať naši šikovní triediči, ktorí dôkladne skontrolujú každý jeden kus. Je to mravčia práca, a pracovníci musia byť dôkladne zaškolení, aby vedeli v priebehu pár sekúnd rozhodnúť, či je to kúsok vhodný do našich obchodov, na predaj pre iné trhy alebo sa dá použiť už len na ďalšiu recykláciu.

Ak sa aj dostane do užšieho výberu oblečenia  vhodného do obchodu, aj tak musí prejsť ešte niekoľkými kolami triedenia.

Vo výsledku, kúsky ktoré nájdete u nás v obchodoch často prejdú dvomi či až šiestimi pármi rúk! Je pre nás dôležité aby sa k našim zákazníkom dostávalo len a len to najlepšie.

Takto vytriedené oblečenie sa potom distribuuje na predajne, kde už čaká na vás, našich zákazníkov. Oblečenie vhodné do Vintage obchodov tvorí z tejto celej masy len malinké percento, preto keď sa nám podarí nájsť vzácne Vintage kúsky, je to doslova nájdenie ihly v kope sena. Oblečenie, ktoré sa do obchodov nedostane (až 60 percent z oblečenia, ktoré k nám prichádza), ide úhľadne roztriedené na ďalší predaj alebo recykláciu. Recyklovanie nie je ani zďaleka tá najľahšia cesta, no je to cesta, ktorú sme si vybrali a sme na ňu hrdí.

Dajme spolu oblečeniu druhú šancu ♥