Letné radovánky

Niektorí si užívajú otvorené bary či živé koncerty, iní sú stále opatrnejší a dávajú prednosť oddychu v prírode, či športovým aktivitám.

Prvé post-pandemické leto v nás môže vyvolávať zmiešané pocity, od výrazných návalov eufórie až po melanchóliu vyplývajúcu z udalostí posledných mesiacov.

Ako na letné outfity? 

Či už to cítite na akčné leto plné zážitkov, alebo na pokojné vychutnávanie si dlhých slnečných dní, veríme, že je vašim verným spoločníkom príjemné a pohodlné oblečenie.

Milovníci módy sa zhodnú na tom, že práve leto nám poskytuje ideálnu príležitosť na „vyvenčenie“ rôznych zaujímavých outfitov, ktoré na to celý rok potichu čakajú v skrini.

Ako odborníci na textil však vieme, že horúce letá poskytujú rôznorodejšie módne variácie než sú kvetinové šaty či ľanové košele.
So živou spomienkou na mesiace strávené v teplákoch, sme vám pripravili pár tipov na hravé letné outfity, ktoré nepôjdu na úkor vášho pohodlia. 

Zamerané na detail

 

O dôležitosti a kráse detailov v móde sa toho už povedalo veľa. Prečo však podľa nás, hrajú kľúčovú rolu zaujímavé detaily hlavne v lete?

Keďže letá sú čím ďalej horúcejšie a teploty dosahujú tropické hodnoty, náš výber oblečenia často padne práve na to najjednoduchšie, najkratšie a najtenšie, čo v skrini máme. Či už sú to jednofarebné šaty alebo šortky a tričko, tento letný scenár je nám všetkým dobre známy. Práve v tomto prípade však vie detail zohrať významnú rolu, pretože namiesto nežiadúceho zohrievania, nás iba zdobí. Krásnym detailom môžu byť zaujímavé náušnice, výrazný rúž, asymetrický strih či nami obľúbené pestrofarebné výšivky.

Čierna farba v lete?!

 

Kontroverzná téma v módnych kruhoch, no my hovoríme áno, a to aj napriek našej láske a úcte k farbám a ich revitalizujúcemu účinku. Čiernu farbu v lete máme radi z viacerých dôvodov, nielenže v záplave kvetinových vzorov, farieb a letných strihov pôsobí mimoriadne sofistokovane a elegantne, no poskytuje nám aj obrovskú výhodu  stress- free nosenia, kedže na nej nie vidieť ani náznak potu.

Za toto získava extra body v letom šatníku a je vhodnou voľbou na dlhé, horúce dni. Pre vytvorenie zaujímavého kontrastu ju stačí doplniť farebnými sandálkami, či doplnkami. 

Matchy- Matchy

Tento tohtoročný trend nie je pre všetkých, no odvážlivci, ktorí sa do neho pustia, určite neoľutujú!

V praxi ide o nadmerné koordininovanie oblečenia s kamoškou, partnerom alebo len vrchného dielu odevu s tým spodným. Pre ukážku toho, ako majstrovky uchopiť tento trend, si stačí pozrieť Instagram profil fashion influencerky- Marta Sierra, ktorá si na „zladenom“ štýle vybudovala svoje influencerské renomé, či jedinečný francúzsky párik „Mladých vládcov“, ktorý tento trend posunuli na úplne nový level.

Tento trend je plný hravosti, nápaditosti a optimizmu, práve preto je na leto ako stvorený!

Už len ako všeobecnú radu  k letnému obliekaniu by sme dodali, nehanbite sa nosiť aj tie najlepšie kúsky vo všedné dni. Každý deň je výnimočný a práve leto je ideálnym obdobím na experimentovanie s novými strihmi, doplnkami či farbami.

Načo čakať na špeciálnu príležitosť, aby sme si mohli obliecť pekné šaty, keď si radšej môžeme vďaka zaujímavému outfity, spraviť z obyčajného dňa výnimočný?

Foto: Ester Sabik

Styling: Textile House