Kreatívne pleteniny

Mnohí módni nadšenci sa zhodnú v tom, že jeseň je ich obľúbené obdobie na vytváranie kreatívnych outfitov.

Mierne počasie, kedy nie je príliš teplo a ani zima, poskytuje ideálne podmienky na kombinovanie materiálov, vrstvenie či experimentovanie so zaujímavými strihmi.

Nenahraditeľnou súčasťou našich jesenných šatníkov sú pleteniny, ktoré sa vďaka svojej variabilnosti a mnohotvárnosti tešia obľube medzi všetkými vekovými a štýlovými kategóriami.

Či už siahnete po bavlnených, vlnených alebo umelých vláknach, pleteninami na jeseň zaručene nič nepokazíte.
Všetci milujeme osvedčenú kombináciu teplého vlneného svetru a riflí, no ako sa dá poňať nosenie pletenín kreatívnejšie?

Prečítajte si našich pár rád, ako túto jeseň pristúpiť k hravému noseniu pletenín!

Extravagantné vintage vzory

Aj keď dnes sú už bežnejšie jednofarebné pleteniny v rôznych farbách, kedysi sa výrobcovia nebáli experimentovať aj výraznými pletenými vzormi. Od rozprávkových postáv až po celé prírodné scenérie, nájsť sa dá veru všeličo. Odporúčame nosiť hlavne počas pochmúrnejších jesenných dní na instantné vylepšenie nálady.

Pletená obtiahnutá sukňa

Pleteninové sukne rôznych strihov sa dostanú do zoznamu jesenných trendov každý rok. Tento rok to však vyzerá na dominanciu klasickej obtiahnutej sukne v pletenej verzií. Takáto sukňa sa dá výborne kombinovať s pleteným vrchom v ladiacich farebných odtieňoch a vytvoriť tak príjemný, mäkký outfit v štýle „tón v tóne“.

Pletenina v kombinácií so syntetickou kožou

Jesenná móda praje zaujímavým kontrastom, či už v oblasti látok alebo strihov. Látky z rôznych materiálov sa navzájom príjemne dopĺňajú a zároveň kontrastom podčiarkujú svoju odlišnosť. Na vytvorenie dokonalého jesenného kontrastu úplne postačujú dva materiály a tými sú pletenina a koža. Pre výraznejší efekt odporúčame zvoliť lesklú syntetickú kožu v zaujímavej farbe.

Asymetrické pletené kúsky

Pletenie je spôsob výroby oblečenia a doplnkov, ktorý umožňuje rôzne experimenty v oblasti strihov a vzorov. S pletenín sa vytvárajú okrem oblečenia aj umelecké textilné inštalácie, tých najrôznejších tvarov.
Niektorým dizajnérom a značkám sa úspešne darí prenášať prvky  umenia aj na nositeľné kúsky, akým je napríklad tento vzácny Sonia Rykiel svetrík, ktorý máme v našich Textile House archívoch.
Asymetrické pletené kúsky sú zaujímavým spôsobom, ako ozvláštniť módnu klasiku.

Foto: Ester Sabik

Model: Stalker Agency